Blogi

Teenuste müük internetis

Blogi

 
 

Kas tead millal, kes ja mida müüs maailmas kõige esimesena internetis?

Ametlik versioon: selleks oli Stingi CD plaat, mille müüs Dan Kohn oma sõbrale hinnaga 12.48 USD 11. augustil 1994 ja tehing toimus tema enda loodud NetMarketi veebilehel ning oluline on märkida, et ta kasutas oma krediitkaardi numbri sisestamisel krüpteerimistarkvara.

Mitteametlik versioon: Stanfordi ülikooli õpilased müüsid teistele õpilastele kanepit ja see registreeriti aastal 1971, aga siin on oluline vahe – selles ostu-müügiprotsessis ei toimunud online makset.

Müük internetis – ilmselt oleme kõik päri, et ilma internetis müümiseta ei ole võimalik tänapäeval külalislahkuse äris hakkama saada. Üks meie klient tõstatas viimasel kohtumisel küsimuse, et kas nad ikka arvestavad alati sellega, kuidas kliendil on mugav nendeni jõuda ja nende teenust tarbima hakata või lähtuvad enda mugavusest? Arutame, et mis osakond teeb mida ja millal ja kas on aega  ja “Vastame teie kirjadele hiljemalt 24h jooksul”. Eelkõige peaksime lähtuma ikka kliendi mugavusest ja soovist… 

Tehnoloogiate integratsioon  on vajalik, et müük internetis oleks üldse võimalik. Praegusel kõrgete ootuste ja digitaalse ühilduvuse ajastul ei ole erinevate tehnoloogiate integreerimine lihtsalt luksus, vaid see on strateegiline vajadus majutusasutustele, mille eesmärk on pakkuda sujuvat ja lihtsat teenuse tarbimise kogemust, mis võtaks ka võimalikult vähe aega.

Milline tehnoloogia suhtleb millisega ja mis on kasu mida saab eelkõige klient ja mina ise? Mis on see pingutus ja kulu ja milline on võit – et, eesmärk pühitseks ikka abinõud ja me vaataks suurt pilti. Üks, mis on kindlamast kindlam täna – külalislahkuse äris ei suhtle kõik need kümned erinevad tehnoloogiad omavahel ja sellest tulenevalt on oluline selgeks teha, et kus me oleme valmis kompromisse tegema. On see raamatupidamistarkvara, käibejuhtimisetarkvara või on see turundus ja müügitarkvara.

Müük internetis – kui alles äsja oli võimalik ja soov müüa tuba, korterit või maja internetis, siis tänaseks päevaks on kliendil soov saada internetist osta või siis broneerida kõiki teenuseid. Ilmselt,  olete nõus, et restorani koha broneerimine telefoni teel on „eilne päev“ või isegi, et „kui sind ei ole võimalik internetis osta ja/või broneerida, siis sind ei ole olemas“.

Kiirus tähendab, et „üks öö kaheses toas kahele inimesele“ ostu soovib klient vormistada 2 klikiga. Miks? Sest Amazon võimaldab kõike osta kiirelt ja miks peaks „majutus ööpäevas“ ost Amazoni ostust erinema?

Kõik teenused – kui veel eile oli külalislahkuse äri ostukorvis „majutus üheks ööks kahele“, siis tänaseks päevaks soovib klient oma ostukorvi saada kõik teenused. Lisaks majutusele osta ka näiteks – Iglusaun täna 2-ks tunniks kell 19-21;
– suupisted ja joogid 10-le saabumise ajaks sauna ja üks meist on vegan;
– homme hommikuks „nõupidamiste saal ajurünnakuks kell 9-11:00 koos hommikusöögi- ja kohviga;
– hommikute hommik täis huumorit koos Jarek Kasariga“
Kõik majutusasutuse teenused olenemata ajast ühes ostukorvis, mis on võrdne toodetega epoe ostukorvis nagu näieteks: Nike tossud nr 38, G-Star teksad nr. 29 ja kollane peapael.
Kõlab ju lihtsalt, loogiliselt, et miks peaks majutusteenuseid ostma kuidagi teisiti kui NIKE tosse?

Kui meie oma ettevõtte tegevuse alguses lõime „broneerimismootori“ majutuse broneerimiseks, siis sellele järgnes klientide soovidele vastu tulles hotelli müügi-ja haldustarkvara BOUK loomine. Nüüd oleme BOUK`iga jõudnud sinna kuhu kliendid meid triivisid – kõik teenused ja tooted ühes ostukorvis – majutus ja ka kõik muud teenused.

Müük internetis tänapäeva mõistes juhindub sõnadest „kiirus“, „kontaktivabadus“ ja „kõik teenused“.

Kontaktivabad lahendused ei ole enam võimalus, vaid norm. Majutusasutusse sisse registreerimine internetis on tänapäeval juba sama iseenesest mõistetav kui majutuse enda ost ja broneerimine internetis. Kontaktivabaduse tuules on sellele järgnenud ka lisateenuste müük ja ost internetis enne ja pärast majutusasutusse sisse registreerimist ja selle ajal. Tavaline on ka, et sama PIN koodiga, mille saad telefoni, avad värava, et auto parkida; avad maja ukse, et pääseda oma tuppa või korterisse ja sama koodiga lähed spaasse, et veeta seal just sulle mõeldud 3 tundi.

Siinkohal üks hea näide elust enesest teemal kontaktivabadus ja kliendi harimine. Pärast seda kui üks apartementhotell oli paigutanud automaatlukud ja kaotati ära igapäevane personali kohalolek, pidid kliendid ise hakkama internetis sisse registreerima ja majutuse eest tasuma. Kuigi kliendid said täpse juhendi, et kus, mida ja millal teha, nad ei süvenenud vaid hakkasid helistama ja kirjutama – „kuidas ma teen, ma ei leia, ma ei oska jne“. Siis rakendas hotell “klientide  abistamise teenustasu 10 eurot“. Kliendid ei kadunud ära ja edaspidi said ise hakkama.
Harjumusel on suur jõud ja muudatustega kaasa minemine, isegi kui need ei ole trend, vaid norm, võib võtta aega ja võime kohata ka  vastuseisu. Aga siin on kliendi harimise koht!

Kasutatud allikad
12 Hotel Marketing Trends To Increase Bookings in 2024
Hospitality Horizons 2024: Navigating the Top Trends

BOUK müügi-ja haldussüsteemiga alustamine on Sulle lihtne, kiire ja tasuta. Kirjuta meile ja aitame Sul BOUK’i kasutama hakata.

VÕTA ÜHENDUST BOUK kliendid